Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych możemy zaliczyć do jednej z bardziej skutecznych oraz subtelnych for reklamy. Z drugiej strony niesie za sobą pewne ryzyko. Jeśli proces pozycjonowania strony zostanie przeprowadzony w sposób nieprawidłowy możemy narazić się na utratę dotychczasowych pozycji i wyzerowaniem ruchu z wyszukiwarki. Już w tym momencie przestrzegam przed mistycznymi ofertami pozycjonowania za 200 zł miesięcznie. Klienci często nie wiedzą z czym związany jest proces pozycjonowania stron i kierują się wyłącznie ceną.

Ze względu na niewystarczający zakres prac ich strona nigdy nie osiągnie wysokich pozycji. Decydując się na rozpoczęcie pozycjonowania strony warto jest nieco się dowiedzieć na ten temat. Pomoże to uniknąć dokonywania złych wyborów. Bardzo istotną kwestią jest solidne wykonanie każdego etapu prac, wyeliminowanie błędów oraz skutecznie zaplanowanie procesu pozyskiwania odnośników do Twojej strony. Poniżej przedstawię Ci kolejno etapy, które wykonuję gdy rozpoczynam pracę z nową stroną internetową.

Audyt strony

Przed rozpoczęciem pozycjonowania strony internetowej należy określić jej mocne i słabe elementy. Jeśli ze strony nie zostaną usunięte błędy dalsze jej promowanie może okazać się całkowicie nieskuteczne. Dlatego też już na samym początku należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • poprawa struktura kodu strony
 • szybkość ładowania
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych
 • odpowiednia struktura strony
 • występowanie słów kluczowych
 • profil linków prowadzonych do strony

Przed pozycjonowaniem strony sprawdzam ilość i jakość odnośników

Już samo usunięcie istniejących błędów na stronie może przyczynić się do wzrostu jej widoczności w wyszukiwarce. Google obecnie promuje strony internetowe, które są przyjazne dla użytkowników czyli są wygodne w nawigacji, ładują się szybko oraz przedstawiają treści w prosty i przejrzysty sposób. Jeśli podejrzewasz, że Twoja strona może zawierać błędy możesz mi zlecić wykonanie samego audytu strony.

audyt strony przed pozycjonowaniem na Bialystok

Analiza widoczności

Dzięki korzystaniu z odpowiednich narzędzi jestem w stanie określić słowa kluczowe, ich potencjał oraz pozycje jakie zajmują w wyszukiwarce Google. Mogę również porównać widoczność Twojej strony i strony Twojej konkurencji. Być może okaże się, że na kilka popularnych fraz Twoja strona zajmuje 12 lub 14 pozycję. Warto jest więc wybierać te  słowa kluczowe dla których pozycjonowanie strony na Białystok czy inne miasto będziemy potrzebowali krótszego czasu. Dzięki temu szybciej zauważysz efekty w postaci zwiększenia ruchu.

Pozycjonowanie strony na Balystok - porownanie widocznosci

Porównanie widoczności dwóch stron w Google

Analiza konkurencji

Dokonując analizy konkurencji można uzyskać bardzo interesujące dane dzięki którym możliwe będzie efektywne wyrównanie różnic między Twoja strona, a konkurencją. Po wykonaniu analizy określę najlepsze słowa kluczowe na które Twoja konkurencja zleciła pozycjonowanie , znajdę miejsca gdzie umieściła linki i jeśli to będzie możliwe umieszczę tam linki do Twojej strony. Dodatkowo stałe monitorowanie widoczności strony pomaga efektywnie określić skuteczność przeprowadzanych działań.

analiza slowa kluczowe - pozycjonowanie bialystok

Pozycjonowanie stron - analiza najlepszych słów konkurencji

blank

Dzięki stosowaniu odpowiednich narzędzi można określić najlepsze słowa konkurencji i pozycjonować swoją stronę

Dobór słów kluczowych

Jak już wcześniej wspomniałem Twoja konkurencja jest jednym ze źródeł z których można pozyskać wartościowe słowa kluczowe do pozycjonowanej strony. W przypadku niewielkiej strony firmowej wspólnie wybierzemy kilka/kilkanaście słów kluczowych które warto będzie pozycjonować. Jeśli zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych Klientów możesz zlecić przeprowadzenie kampanii AdWords na te same słowa kluczowe. W tym samym czasie ja zajmę się naturalnym pozycjonowaniem Twojej strony.

dobor slow kluczowych przed pozycjonowaniem na Bialystok

Pozycjonowanie stron na Białystok czy inne miasto nie może rozpocząć się bez wyboru odpowiednich słów

Optymalizacja strony

Optymalizacja strony internetowej to najprościej mówiąc wdrożenie wszystkich rzeczy o których pisałem wcześniej. Optymalizując stronę pozbywamy się wykrytych podczas audytu błędów oraz nasycamy odpowiednio treść  i miejsca w kodzie strony słowami kluczowymi na których nam zależy. Kiedy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik możemy przejść do działań "off-site" czyli tych wykonywanych poza Twoją stroną. Wiąże się to z pozyskiwaniem odnośników z innych wartościowych stron.

blank

Test szybkości ładowania przed rozpoczęciem pozycjonowania strony

Pozycjonowanie strony na miasto Białystok

Efektem mądrze zaplanowanej pracy oraz systematycznego pozyskiwania odnośników do Twojej strony będzie wzrostu pozycji w wyszukiwarce Google. Dzięki wybraniu odpowiednich słów kluczowych  na Twoją stronę trafią nowi Klienci, którzy są zainteresowani skorzystaniem z Twoich usług! Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy zapraszam Cię do skorzystania z formularza poniżej.

blank

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi sprawdzam w jaki sposób pozycjonuje się Twoja konkurencja

Raportowanie efektów pozycjonowania strony

W codziennej pracy przy pozycjonowaniu stron na miasto Białystok lub na całą Polskę korzystam z narzędzi codziennie sprawdzających pozycje stron w wyszukiwarce Google. Dzięki stałemu monitorowaniu efektów wykonanych prac mogę łatwo ocenić, które działania przekładają się na wyższe pozycje strony w wyszukiwarce Google. Do tak zwanego monitora pozycji dodaję frazy np: strony internetowe Białystok, pozycjonowanie Białystok, pozycjonowanie stron Białystok. Następnie program każdego dnia sprawdza pozycję wymienionych słów kluczowych. Na koniec każdego miesiąca prześlę Ci raport pozycji w którym będziesz widział jasno i przejrzyjcie pozycje jakie zajmuje Twoja strona w wyszukiwarce Google.

pozycjonowanie strony na Bialystok i raport pozycji

Monitorowanie pozycji to nieodłączny element pozycjonowania stron

Ile kosztuje lokalne pozycjonowanie stron na Białystok?

Trudno jest dokładnie powiedzieć ile kosztuje pozycjonowanie na Białystok, ponieważ na ostateczną wycenę pozycjonowania strony ma wiele czynników. Przed przygotowaniem indywidualnej oferty na pozycjonowanie dokładnie sprawdzam obecną stronę pod kątem poprawności, użyteczności oraz jakości treści. Nie bez znaczenia ma również profil linków kierujących do strony. Czasami zdarzają się sytuację, że poprzednie firmy, które pozycjonowały stronę w Google pozyskały wiele śmieciowych linków, które w pierwszej kolejności należy posprzątać. Można do tego wykorzystać narzędzie Google Disavov. Narzędzie to jest dostępne za darmo dla każdej strony internetowej po podłączeniu jej do Google Search Console.

Na wycenę pozycjonowania strony na Białystok ma również popularność słów kluczowych. Można przyjąć zasadę, że im  częściej słowo kluczowe jest wpisywane tym trudniej będzie zająć wysokie pozycje. Dużym źródłem informacji jest również profil linków stron konkurencji, które pozycjonują się na te same słowa kluczowe. Po sprawdzeniu miejsc skąd konkurencja pozyskuje linki można oszacować jak duży budżet będzie potrzebny na wyrównanie profilu linków.

pozycjonowanie stron w Bialystomku

Jak można lokalnie pozycjonować stronę na Białystok

Przy pozycjonowaniu lokalnym lub regionalnym duży nacisk kładzie się na nazwę miasta lub regionu. Konkurencja jest całkiem spora na tą frazę, ponieważ inne firmy specjalizujące się w tej branży całkiem mocno walczą o zajęcie pozycji na pierwszej stronie wyników. Nasycenie słowami kluczowymi może nieco dziwić jednak robię to z 2 przyczyn:

 • jest to forma testu
 • bardzo zależy mi na pierwszej dziesiątce wyników

Jak już pisałem wcześniej stworzenie treści o odpowiedniej długości z właściwym nasyceniem słowami kluczowymi jest bardzo istotne. Przydatne również jest podanie pełnych danych kontaktowych firmy:

Marek Masalski
Kryształowa 9
Białystok 15-697
tel. 883-653-352 (przydałby się jeszcze telefon stacjonarny)
NIP: 5422995060
REGON 363302808

Jeśli już dobrze zoptymalizujemy stronę pod frazę pozycjonowanie Białystok możemy przejść do kolejnego etapu prac czyli działania off-site. Tłumacząc to na język polski zabieramy się na pozyskiwanie odnośników z innych stron do naszej witryny. Przy pozycjonowaniu lokalnym na Białystok możemy skorzystać z następujących opcji:

 • lokalne serwisy informacyjne
 • wizytówki NAP - Name, Adress, Phone - wszędzie dane powinny być jednolite.
 • założenie wizytówki w mapach Google oraz pozyskanie dobrych ocen

Idealną sytuacją będzie wypromowanie własnej firmy w taki sposób, aby pojawiły się w wyszukiwarce lokalne zapytania np. Masalski pozycjonowanie Białystok, Masalski seo Białystok, Masalski strony internetowe Białystok. Do tego jednak trzeba sporo pracy w budowanie własnej marki.

Jak pracuję:

 • Audyt strony

 • Analiza widoczności

 • Analiza konkurencji

 • Dobór słow kluczowych

 • Pozycjonowanie

 • Wzrost ruchu!

Skontaktuj się

Jeśli masz dodatkowe pytania lub zainteresowała Cię możliwość współpracy, skontaktuj się ze mną!

Skontaktuj się!

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy, skorzystaj z formularza poniżej. Prześlij adres strony internetowej. Skontaktuję się z Tobą i przedstawię Ci wstępny audyt Twojej strony internetowej!

Invalid Email
Invalid Number

Polityka prywatności jest dla mnie jasna i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych.

Please check the captcha to verify you are not a robot.