Google Ads

Skuteczne kampanie AdWords, czyli klucz do popularności Twojej witryny

Marketing budowany z pomocą wyszukiwarek to jeden z najlepszych sposobów na promocję własnej firmy. Jako specjalista od pozycjonowania stron internetowych szczerze polecam skorzystanie z tego rozwiązania. Kampanie Adwords to stały element strategii biznesowej większości firm szukających rozgłosu w ‘sieci’.

Wielu przedsiębiorców kuszonych wizją oszczędności, próbuje przeprowadzać kampanię AdWords na własną rękę, bazując na poradnikach znalezionych w Internecie. Niestety, brak doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu SEO uniemożliwia powodzenie takich prób. Co prawda uruchomienie kampanii wydaje się bardzo łatwe, niemniej jednak dalsza jej obsługa oraz optymalizacja może okazać się dla laika „czarną magią”. Pamiętaj - tylko i wyłącznie kampania przeprowadzona przez profesjonalistę może przynieść upragniony zwrot z inwestycji.

Dziesiątki tysięcy przedsiębiorców z całego świata na co dzień przekonuje się o skuteczności kampanii AdWords. Czy Ty także chciałbyś nadać swojej firmie rozgłosu korzystając możliwości jakie daje Internet? Jeśli tak, to trafiłeś w odpowiednie miejsce! Jako specjalista z bogatym doświadczeniem, znam tajniki branży SEO i wiem, co należy zrobić, aby kampania AdWords przyniosła oczekiwane rezultaty. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, co dodatkowo zwiększa skuteczność moich działań. Praca, którą wykonuję, jest ściśle zorganizowana oraz podzielona na etapy. W niniejszym artykule pragnę podzielić się z Tobą tajnikami skutecznej kampanii AdWords.

Co to jest kampania AdWords?

Prawidłowe zrozumienie pojęcia „kampania AdWords” jest kluczem do sukcesu na jej polu. Postaram się zatem wyłożyć Ci jej najprostszą definicję.

Mówiąc krótko AdWords to reklama, którą spotykamy w wyszukiwarce Google lub na serwisach powiązanych. Niestety nie ma nic za darmo… Musisz zapłacić firmie Google za to, że użytkownicy tej niezwykle popularnej wyszukiwarki dowiadują się o istnieniu Twojej firmy. System płatności opiera się na tak zwanym modelu PPC (płacisz za każde kliknięcie w reklamę).

Dlaczego kampanie AdWords?

Zdecydowanie największą zaletą kampanii AdWords jest fakt, iż dociera ona do odpowiednich użytkowników Internetu. Jak to możliwe? Wyszukiwarka Google uważnie monitoruje frazy, które każdy z nas w nią wpisuje. Dzięki temu, Google ma sporo informacji na temat swoich użytkowników. Rzecz jasna wyszukiwarka ta wykorzystuje posiadaną wiedzę dla wielu praktycznych celów. Jeden z nic, to nic innego jak trafne przydzielanie reklam. Być może i Ty zauważyłeś, że oferty, które wyświetlają Ci się w Internecie są bardzo często zgodne z Twoimi zainteresowaniami lub aktualnymi potrzebami. Rozwiązanie to jest genialne w swojej prostocie. Pamiętaj, że Ty także możesz z niego skorzystać, by nadać swej Firmie rozgłosu.

Cele kampanii AdWords

Lata spędzone na pozycjonowaniu stron internetowych nauczyły mnie pewnej ważnej prawidłowości. Pamiętaj, że nieokreślony jasno cel na zawsze pozostanie w sferze marzeń. Jak odnosi się to do skuteczności kampanii AdWords? Jeżeli pragniesz, aby przyniosła ona oczekiwane rezultaty, koniecznie musisz ustalić, co chcesz osiągnąć za jej pomocą.

Aby Ci to ułatwić, przygotowałem kilka pytań, na które warto sobie szczerze odpowiedzieć.

  • Jakich rezultatów oczekuję od kampanii AdWords?
  • Kiedy chcę ujrzeć rezultaty kampanii?
  • Po czym poznam, że kampania realizuje swoje cele?

Zawsze czynię powyższe trzy pytania przedmiotem dyskusji z potencjalnym klientem. Na tym etapie chciałbym Cię jednak ostrzec przed kilkoma pułapkami.

Po pierwsze nie porównuj rezultatów kampanii dotyczącej Twojej firmy, z rezultatami kampanii innych przedsiębiorstw. Każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Dla przykładu, nie możemy porównywać kampanii witryny sklepu zoologicznego z kampanią strony internetowej zespołu muzycznego. Poza tym potencjalne rezultaty są ściśle uzależnione od wysokości podjętej inwestycji oraz wielu innych, pomniejszych czynników.

Po drugie, bądź cierpliwy. Pewien ekspert ze świata finansów wypowiedział kiedyś słowa, którymi sam kieruję się w swoich decyzjach biznesowych: „Bogactwo, to wartość, która wędruje z rąk ludzi niecierpliwych, do rąk ludzi cierpliwych”. Odrobina cierpliwości i zimnej krwi przydaje się także w przeprowadzaniu skutecznych kampanii AdWords.

Podsumowując, zapamiętaj jedno – jasne określenie celu i ustalenie swoich oczekiwań, znacznie pomoże w skutecznym przeprowadzeniu kampanii oraz doprowadzeniu jej do radosnego końca.

Formy reklamy AdWords

Reklama AdWords to pojęcie o bardzo szerokim znaczeniu. Pozwól więc, że opowiem Ci co nieco o podstawowych formach tego rodzaju internetowej promocji.

Ustaliliśmy już, że kampania AdWords to rodzaj marketingu osadzonego opartego o mechanizmy wyszukiwarki, który umożliwia wyświetlanie potencjalnym klientom krótkich tekstów reklamowych. Są one dobierane automatycznie, niemniej jednak cały proces odbywa się w inteligentny sposób - to jest na podstawie zainteresowań i potrzeb potencjalnego klienta Twojej firmy.

Jedna z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych form AdWords, to reklama tekstowa. Z reguły składa się ona z dwóch nagłówków o maksymalnej długości 30 znaków, pola tekstowego o długości 80 znaków oraz wyświetlanego linku. Tego rodzaju reklama może zostać wzbogacona o inne elementy, takie jak informacje o firmie, linki do podstron lub serwisów pobocznych, czy też przycisk „zadzwoń”, który ułatwi użytkownikom urządzeń mobilnych skontaktowanie się z Twoim przedsiębiorstwem.

Drugą, niezwykle skuteczną formą AdWords są reklamy graficzne. Dobrze wiemy, że bodźce wizualne maja na nas ogromny wpływ. Plakaty, kolorowe informacje o promocjach, świecące billboardy – skuteczność każdej z tych form reklamy pokazuje, że graficzne środki przekazu najłatwiej otwierają portfele potencjalnych klientów. W jaki sposób wiąże się to ze skutecznością w kampanii AdWords? Doświadczenie każdego specjalisty z branży SEO pokazuje, że dobrze przemyślane banery reklamowe to klucz do sukcesu w internetowej promocji firmy. System AdWords pozwala na użycie graficznych reklam (bannerów) w sieci współpracujących z Google stron.

Odpowiedni dobór słów kluczowych

Aby odnieść sukces w AdWords, nie można ingerować kwestii doboru słów kluczowych. Najpierw zwróćmy uwagę na tak zwaną „zasadę Pareta”, którą kieruję się podczas przeprowadzania kampanii AdWords. Głosi ona, że 20% słów kluczowych będzie generować 80% wyświetleń, podczas gdy pozostałe 80% słów kluczowych nie pomoże zbytnio w ostatecznym sukcesie promocji. Jak to rozumieć? Mówiąc krótko, oznacza to, że tylko mała część słów kluczowych użytych w kampanii przełoży się na rzeczywistą ilość kliknięć w Twoje reklamy. Rzecz jasna powyższe statystyki nie są idealnie dokładne, a co więcej – nie sprawdzają się one w każdym przypadku. Tak czy inaczej, znajomość zasady Pareta motywuje specjalistę od kampanii AdWords do dokładnego i przemyślanego doboru słów kluczowych.

W jaki sposób należy dobierać słowa kluczowe? Jako doświadczony specjalista z dziedziny SEO mam na to kilka sprawdzonych sposobów. Jeden z nich to planer słów kluczowych, dostępny dla użytkowników usługi Google AdWords.

Struktura konta – silna podstawa sukcesu

Struktura konta AdWords jest równie ważna, jak i wszystkie inne elementy kampanii. Jest to jeden z obszarów mojej pracy, na który zwracam szczególną uwagę. Struktura konta powinna ułatwiać kontrolowanie kampanii. Nawet samo Google zabrało głos w tej kwestii. Według porad ich specjalistów, struktura konta AdWords powinna być odzwierciedleniem reklamowanej witryny. Dzięki temu dużo łatwiej jest trzymać całą kampanię w przysłowiowych „ryzach”.

Wskaźnik jakości – dowód powodzenia kampanii

Wskaźnik jakości to ocena kampanii w skali od 1 do 10, dokonywana przez samo AdWords. Na pozytywny wynik wpływa wiele czynników. Można zaliczyć do nich ilość kliknięć i wyświetleń reklam, przejrzystość i czytelność strony docelowej, zgodność treści reklam z zawartością strony docelowej, skuteczność promocji w konkretnych lokalizacjach oraz wiele innych. Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem, podczas przeprowadzania kampanii AdWords biorę pod uwagę wszystkie powyższe czynniki.

Z utrzymania dobrych wyników jakości płynie wiele korzyści. Dzięki temu maleją koszty reklam AdWords, co wynika z obniżenia stawek CPC. Poza tym wysokie wyniki jakości wywindują Twoje reklamy na najlepsze pozycje.

Podsumowanie

Bardzo mi miło, że miałem możliwość wprowadzić Cię w tajniki skutecznej kampanii AdWords. Poza tym, dzięki niniejszemu artykułowi masz szersze pojęcie na temat tego, jak będzie wyglądać nasza współpraca. Jeżeli chciałbyś zadać mi jakiekolwiek pytania, napisz do mnie wiadomość e-mail lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

 

 

 

Jak pracuję:

  • Audyt strony

  • Analiza widoczności

  • Analiza konkurencji

  • Dobór słow kluczowych

  • Pozycjonowanie

  • Wzrost ruchu!

Skontaktuj się!

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy, skorzystaj z formularza poniżej. Prześlij adres strony internetowej. Skontaktuję się z Tobą i przedstawię Ci wstępny audyt Twojej strony internetowej!

Invalid Email
Invalid Number

Polityka prywatności jest dla mnie jasna i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych.